Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější

Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější

Ve Farming Simulator 22 budou povrchy vypadat realističtěji a přirozeněji. Díky Parallax Occlusion Mapping jsme implementovali do GIANTS Engine 9. Parallax Occlusion způsobí, že terén a další povrchy ve hře budou vypadat detailněji a dynamičtěji, pokud je tato funkce zapnutá v nastavení. Pojďme se podívat, co se vlastně děje.

Co je mapování paralaxní okluze?

Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější

Pokusíme se to vysvětlit co nejjednodušeji: Parallax Occlusion Mapping je technika, která v podstatě zvýrazňuje detaily texturovaného povrchu a dodává mu hloubku. Jako stopy pneumatik na vašem poli, příkopy v zemi. Nyní jsou hlubší a zde je důvod:

V prvním kroku Parallax Occlusion Mapping snižuje geometrickou složitost 3D modelu. Jako například štěrk na silnici nebo dokonce cihly ve zdi. Redukované detaily povrchu jsou transformovány do ploché textury. Když je model vykreslen ve hře, detaily povrchu se vloží do takzvané „výškové mapy“. Takhle to vypadá:

Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější

Výšková mapa v podstatě přidává hloubku jinak rovnému povrchu. Představte si výškovou mapu jako geografickou mapu s kopci a údolími. Různé barvy znamenají různé hloubky. Jak můžete vidět na výškové mapě výše – čím je povrch tmavší, tím je hlubší. Na základě těchto informací uložených v obraze je pak povrch ve hře rekonstruován a jeví se jako trojrozměrný a realistický.

Jo, ale proč Parallax Occlusion?

Existuje několik důvodů, proč používat Parallax Occlusion Mapping ve videohrách, jako je Farming Simulator 22, k dosažení tohoto efektu. Za prvé, výsledek vypadá velmi realisticky a určitě dodává povrchům ve hře hloubku. Nevypadá to úhledně? Jen se podívejte na tyto vizualizace povrchů nabývajících hloubky.

Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější

Pak je to samozřejmě výkonově nenáročné. Stupeň mapování paralaxní okluze je určen vaším hardwarem a grafickým nastavením. Tímto způsobem můžeme Farming Simulator dále vylepšovat a zároveň jej udržovat hardwarově přívětivý pro každého hráče.

Pokud to váš systém zvládne, nastartujte nastavení a získáte nejlepší možný výsledek. Pokud ne, nebojte se – stále můžete hrát Farming Simulator 22 se sníženým nastavením a vypnutou Parallax Occlusion.

Jak tedy bude hra vypadat?

Cesty, pole, zdi a budovy: Vylepšené povrchy si všimnete všude při procházce v Elmcreeku, Erlengratu a… no, třetí, kterou vám brzy ukážeme.

Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější

Stále pracujeme na mapování paralaxní okluze, ale s těmito prvními srovnáními byste měli získat dobrý přehled o tom, co můžete očekávat.

Mějte prosím na paměti, že tento efekt se nemusí správně projevit na statických obrázcích ve srovnání s živou hrou, když Farming Simulator 22 s dokončeným Parallax Occlusion Mappingem vychází a běží na vašem systému.

Abych to prozatím uzavřel, podívejte se blíže na zem. Nezdá se vám, že byste se cítili živěji, když byste chodili po této kamenité cestě naboso? Jo, pěkné že?

Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější Farming Simulator 22: Země realističtější a přirozenější

Zůstaňte naladěni na další!

Farming Simulator 22 bude k dispozici pro PC, Mac, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One a Stadia 22. listopadu. Předobjednejte si nyní a získejte balíček CLAAS XERION SEDDLE TRAC Pack zdarma!

Kredity:
Farming Simulator 22


Jak používat Farming Simulator 22 mody

Vítejte v největší moddingové komunitě Farming Simulatoru. Stále si nejste jisti, k čemu slouží Farming Simulator 22 mods? Hra byla vyvinuta tak, aby podporovala modifikace (mody), které může vytvořit každý fanoušek. Mody tedy můžete použít k upgradu původní hry. Ano, souhlasíme s tím, že hra je již velmi dobrá, nicméně můžete mít pocit, že ve hře potřebujete více kombajnů, traktorů nebo jiných nástrojů. Navíc samotná hra nabízí různé typy modů, které mohou změnit hru, opravit některé chyby, které hráče obtěžují, nebo se jen pokusit udělat hru zajímavější. To je důvod, proč byste měli vyzkoušet FS22 mods. Vzhledem k tomu, že existuje mnoho různých FS 22 modů, instalace jednoho z nich hru trochu změní a stane se jedinečnou. Všechny LS22 mody jsou zcela zdarma, takže se nemusíte bát plateb nebo skrytých daní. Vyzkoušejte nyní Farming Simulator 22 mods a staňte se lepším farmářem.
Nejlepší FS22 Textury mods

Leave a Reply

Do you need help or to say thanks for mod author? Just leave a comment bellow!