Průvodce FS22 Brambory, řepa a bavlna

Průvodce FS22 Brambory, řepa a bavlna

Bavlna

Takže, jak jste již možná slyšeli, budete moci pěstovat bavlnu ve Farming Simulatoru 22. Doporučujeme vám koupit si alespoň 1 ha, pokud se rozhodnete jít do tohoto podnikání. Je to proto, že kombajn má velkou kapacitu a výnos je obvykle malý. Pěstujete bavlnu, abyste ji prodali, to je hlavní cíl.

Abyste mohli začít se vším, budete potřebovat jakýkoli květináč, který dostanete, a připravené pole. Pro sklizeň si však budete muset pořídit specifický kombajn – CaselH Module Express 635. Dokáže pracovat samostatně – stroj je schopen bavlnu sbírat, skladovat a zpracovávat sám, takže nebudete potřebovat žádné polo- přívěsy nebo adaptéry pro období sklizně.

Tento specifický harvestor je navíc velmi bezúdržbový a poměrně rychlý. Funguje to tak, že vytvoříte velký balík bavlny a uvolníte ho, když je plný. Abyste získali jeden balík, budete muset sklidit velké pole o rozloze 2 ha, takže jak jsme řekli, nemá smysl sázet malá pole bavlny.

Stále však budete potřebovat správný přívěs. Můžete je hledat v nabídce Nástroje > Technologie bavlny. Tam budete moci najít dvě varianty – jednu na 1 balík nebo 2 balíky bavlny. Když nastartujete kombajn v přívěsu, jednoduše se vraťte pro balík a naložte jej.

Průvodce FS22 Brambory, řepa a bavlna

Brambory

Sklizeň brambor bude vyžadovat: speciální sázecí stroj na brambory, pluh, kombajn na brambory a samozřejmě návěs s vysokou kapacitou.

Ekonomická hodnota: můžete jej použít jako potravu pro prasata nebo jej můžete prodat jako produkt, což by vám přineslo asi 30 000 $ za 1 ha.

Další informace, které je třeba mít na paměti:

  • Musíte mít návěs pro uložení výnosu, jinak se váš kombajn velmi rychle přeplní.
  • Z 1 ha seženete kolem 70 000 l – brambory vám opravdu hodně vynesou. Proto je potřeba koupit vybavení, zejména návěs, který je velký.
  • Nezapomeňte naplnit secí stroj již vypěstovanými bramborami a použít je k výsadbě nových.
  • Brambory lze skladovat na zemi a můžete je sbírat pomocí pásového systému pro naložení na návěs.
  • Nezapomeňte, že stroje, které si koupíte pro sklizeň brambor nemůžete znovu použít, je velmi specifické, takže je budete moci použít pouze pro tuto specifickou zeleninu.

K výsadbě brambor budete potřebovat speciální sazeč – GL 860 Comacta nebo Gimme GL 420. Mimochodem, druhý model je menší a při sázení brambor nemůžete pole pohnojit. Také tyto stroje jsou na pomalejší straně. Pro první výsadbu si v obchodě kupte paletu se semeny a naplňte ji. Za druhé ji můžete naplnit již dříve sklizenými bramborami a vložit je do květináče.

Existují dva způsoby, jak sklízet brambory – první by bylo použít oba sklízeče najednou (k jejich připojení k traktoru) – ROPA Keiler 2 a Grimme SE 260. Myslíme si však, že byste se druhému modelu měli vyhnout. Navíc, pokud jej chcete používat, budete potřebovat Grimme KS 75-4 – přední kryt, aby fungoval. Důvodem je šířka přesahu, který je širší než kombajn, takže se pracovník vyhýbá pruhům brambor a šířce, která se používá k řezání vyčnívajících částí brambor. Na druhou stranu, pokud používáte harvestor ROPA, nebudete potřebovat přední kryt.

Druhou možností, jak sklízet brambory, je tato – musíte použít Grimme Varitron 470 Platinum Terra Trac – samojízdnou sklízecí mlátičku (najdete ji v sekci Vozidla). Je dvakrát rychlejší, ale se stejnou skladovací kapacitou, má dvojnásobnou sklizňovou plochu a k práci nepotřebuje traktor. Důrazně vám tedy doporučujeme zvážit tento stroj, pokud to se sklizní brambor myslíte vážně.

Průvodce FS22 Brambory, řepa a bavlna

Cukrovka

Pro sklizeň cukrové řepy budete potřebovat: jakýkoli talíř, pluh, vysokokapacitní návěs a kombajn se speciálním adaptérem na cukrovou řepu

Ekonomická hodnota: můžete ho použít jako potravu pro prasata nebo ho budete moci prodat. Za 1 ha byste získali přibližně 30 000 $.

Další informace, které je třeba mít na paměti:

  • Pokud chcete, můžete nechat červenou řepu na zemi a nasbírat si ji později – speciální sběrná hlava, kterou najdete vedle sklízeče červené řepy, vám to umožňuje.
  • Cukrovku můžete nakládat pásovým systémem nebo ukládáním na palety – velmi podobně jako brambory.
  • Z 1 ha se dá získat kolem 110 000,-.
  • Obecně je pěstování cukrové řepy levnější, protože stroje jsou levnější a sbírají se mnohem rychleji, ale pěstováním brambor můžete vydělat více peněz.

Takže, jak jsme řekli dříve, cukrová řepa je méně nákladná na pěstování, ale to také znamená, že zisky jsou také nižší. Začít s jejich pěstováním je však super snadné – stačí mít připravené pole a libovolný květináč dle vašeho výběru.

Docela dobrá varianta pro sběr řepy z pole by byla Grimme FT 300. Můžete připevnit na přední část traktoru a pokud chcete připevnit na zadní část traktoru, pak si kupte Grimme Rootster 604. Jedna úžasná věc o nich je, že nemají žádné nevýhody, zvláště pokud je porovnáte s bramborovými kombajny. Jsou spolehlivé a rychlé, takže je lze velmi snadno používat.

Pokud si chcete koupit samojízdnou sklízecí mlátičku, bude o něco dražší, ale má to svůj důvod – je to velmi dobrý stroj a velmi efektivní. Všechny tři skvělé modely najdete v sekci Vozidla – Tiger 6 XL, Ropa Panther 2 a Holmer Terra Dos T4-40. Rozdíl mezi nimi je šířka hlaviček a samozřejmě kapacita. V technologii pěstování řepy najdete všechny hlavičky pod Nástrojem. Pamatujte, že každý stroj má jiný adaptér, ale sklízecí mlátičky jsou tak snadno použitelné a extrémně spolehlivé.

Holmer Terra Felis 3 a ROPA Maus 5 jsou další dvě vozidla, která budete moci najít v sekci samojízdné kombajny. To však musíme připomenout – tyto stroje nejsou určeny ke sklizni řepy, ale pouze k jejímu zvedání. Řepa je velmi snadná zelenina, kterou jednoduše uložíte na zem a když ji potřebujete nasbírat, velmi snadno ji naložíte do návěsu. Jen nezapomeňte, že to lze využít jen na pár hektarech.

Průvodce FS22 Brambory, řepa a bavlna

 

Kredity:
FS22 Mods


Jak používat Farming Simulator 22 mody

Vítejte v největší moddingové komunitě Farming Simulatoru. Stále si nejste jisti, k čemu slouží Farming Simulator 22 mods? Hra byla vyvinuta tak, aby podporovala modifikace (mody), které může vytvořit každý fanoušek. Mody tedy můžete použít k upgradu původní hry. Ano, souhlasíme s tím, že hra je již velmi dobrá, nicméně můžete mít pocit, že ve hře potřebujete více kombajnů, traktorů nebo jiných nástrojů. Navíc samotná hra nabízí různé typy modů, které mohou změnit hru, opravit některé chyby, které hráče obtěžují, nebo se jen pokusit udělat hru zajímavější. To je důvod, proč byste měli vyzkoušet FS22 mods. Vzhledem k tomu, že existuje mnoho různých FS 22 modů, instalace jednoho z nich hru trochu změní a stane se jedinečnou. Všechny LS22 mody jsou zcela zdarma, takže se nemusíte bát plateb nebo skrytých daní. Vyzkoušejte nyní Farming Simulator 22 mods a staňte se lepším farmářem.
Nejlepší FS22 Rypadla mods

Leave a Reply

Do you need help or to say thanks for mod author? Just leave a comment bellow!